================================================== -->
blog

Úvod do světa masáží

Je to fascinující, že něco tak jednoduchého jako masáž má tolik různých forem a stylů. Není to jen o tom, že někdo "pomacká vaše bolavé svaly", ale o pochopení celého těla a duše. Masáž je de facto dílo umění, kde se ruce terapeuta stávají štětcem, který maluje úlevu na plátno těla. A já, jako obrovská fanynka relaxace a wellness, jsem si řekla, že by bylo báječné se s vámi podělit o to, co jsem se naučila za léta svých dobrodružství v různých masážních salonách. Přeci jen, když jsem byla na jedné takové masáži a pán mi pracoval na zádech, připadala jsem si, jako bych byla v náručí samotného Asklépia, léčitele bohů. Tak nasedněte na lůžko poznání a nechte se unést do světa masážních technik a jejich účinků.

Shiatsu - Japonská cesta k relaxaci

Shiatsu! Když to vyslovím, jaksi mi to připadá jako heslo ninjů - no dobře, to je asi proto, že jsem nedávno koukala na animovaný film o ninjách. Ale vraťme se k masáži. Shiatsu je masáž, která používá akupresurní techniky, aby stimulovala energii 'Qi', která proudí naším tělem prostřednictvím energetických drah – meridiánů. Je to opravdu úžasné, jak může tlak palců a dlaní na určité body uvolnit napětí ve vašem těle skoro jako kouzlem. Je to, jako kdyby vás někdo resetoval zpět do továrního nastavení. A netřeba dodávat, že se přitom můžete cítit klidné jako sakura v pohybu lehkého větříku.

Švédská masáž pro celkovou vitalitu

Tak a teď něco ze severu: švédská masáž. Jakmile se rozlehne v místnosti meditativní hudba a vaše tělo pocítí první tahy, je to jako byste po dlouhodobém pobytem v ledovcové jeskyni konečně vylezli na slunce. A věřte mi, to slunce masážních tahů je překvapivě hřejivé. Metoda je zaměřena na zlepšení krevního oběhu a uvolnění svalů, takže se po ní cítíte revitalizovaně. Zvláť po celém dni sklouznutí na ledě, když musíte volit mezi graciézní walk of shame a výběrem z ledové plochy, to oceníte dvojnásob.

Tažení proti stresu pomocí aroma masáže

Příchod do místnosti a ucítění vůně esenciálních olejů je zážitek sám o sobě. To ale není nic proti tomu, když tyto oleje proudí po vaší kůži a vsáknou se do vašeho vztekem pronásledovaného těla. Aroma masáž je jako oáza uprostřed pouště každodenního stresu. Kouzlo spočívá v kombinaci uvolňující masáže a terapeutických olejů, které společně pracují na tom, aby vám pomohly najít svou ztracenou duševní rovnováhu. A po masáži chodíte jako nějaká bylinka na dvou nohách, úplně pohroužená do vůně levandule nebo eukalyptu.

Horké kameny pro teplé uvolnění

Vždycky, když slyším o horkých kameních, si vzpomenu na ten okamžik, kdy jsem chtěla na dovolené pořídit ten "Instagram-worthy" idol poklidné relaxace na pláži, ale skončila jsem s vypálenými ploskami nohou, když jsem se snažila projet terénem plným kamenů, abych našla dokonalé místo. Naproti tomu, horké kameny v masážním salonu mají úplně jiný účinek. Ono teplíčko, které z nich vyzařuje, se rozprostírá vašimi svaly a uvolňuje jejich napětí. Je to jakoby vám někdo vsunul malé slunce přímo do tlustých svalů. A ačkoliv to na první poslech zní trochu jako sci-fi, výsledek je neuvěřitelně zemský a naprosto nezapomenutelný.

Reflexní masáž - Mapa těla na vašich chodidlech

Reflexní masáž chodidel mi vždycky přišla jako nějaký skrytý šifrovací klíč. Představte si, že na vašich chodidlech je mapa, která odkazuje na všechny orgány v těle. A masér je jako Indiana Jones, co právě této mapě rozumí a ví, kam stisknout, aby vám ulevil. Myslela jsem si, že to bude „jen o chodidlech“, ale když to začalo, objevila jsem, jakýsi nový vesmír relaxace. Přiznávám se bez mučení, že jsem se přistihla, jak se mi pod rukama zkušené masérky ulevilo i na místech, o kterých bych si nikdy nemyslela, že souvisejí s mými chodidly. No není to úžasné?

Indická hlava – Masáž, která rozjasní mysl

Kdysi jsem byla na této masáži poprvé právě po náročném dni, kdy mi hlava šuměla jak bečka pod vodopádem. Indická masáž hlavy je zážitek, který jako by každý folikul na vaší hlavě byl spojený s tajnou studnicí klidu. Masérka pracovala se svými prsty skrze mé vlasy a po mé hlavě a ramenou jako by zahrála partii šachů, kde každý tah vedl ke zklidnění mysli. A když to skončilo, cítila jsem se, jako bych nějakým zázračným způsobem promarnila celý den meditací na vrcholu Himálaje.

Sportovní masáž – Nejen pro atlety

Pokud jste si kdy pomysleli, že sportovní masáž je jen pro olympijské vítěze nebo fotbalisty, zamyslete se znovu. Sice není to tak, že bych každý víkend běhala maratony, ale i přesto jsem si jednoho krásného dne řekla, že to vyzkouším. Sportovní masáž je energetická, je to jak na lodi v bouři, kde masér má pevnou ruku na kormidle a prostě ví, jak táhnout, tlakovat a kroužit, aby vám dal vaše tělo zpět do formy. A pozor, efekt je tak skvělý, že jsem následující den vystartovala s pocitem, že bych ten maraton třeba i zvládla – což je, přátelé, opravdu síla nad síly.

Co když masáž zkombinujeme s jógou? Ayurvédska masáž!

Ayurvédska masáž je jako jazz: improvizace je klíčem, ale znalost základů je nezbytná. Je založena na starodávné indické filozofii a kombinuje masážní techniky s jednotlivými jogínskými pozicemi. Když jsem tam ležela a byla jsem ohýbána do těch nejrůznějších ásan, vnímala jsem to jako fyzickou formu mantry. Každý tah, každý stisk a streč neměl jen za úkol uvolnit napětí, ale také harmonizovat tělesné funkce a podporovat detoxikaci. Občas je to skutečně trochu bojové umění, kdy se setkává tradice s moderní potřebou najít vnitřní mír.

Hadí masáž - Pro opravdové dobrodružství

A nakonec, chcete-li zažít něco opravdu exotického a výjimečného, existuje hadí masáž. Specifický druh masáže, kdy se po vašem těle proplétají živé hady (ano, ani já jsem tomu nevěřila, dokud jsem to nezažila na vlastní kůži). Víte co? Tohle jsem si užila více, než bych kdy očekávala. Každý drobný pohyb těchto studenokrevných masérů vyvolává v těle nečekané vlny uvolnění. Samozřejmě se jedná o bezpečné druhy a celý proces probíhá pod přísným dohledem odborníka. Jakoby vám příroda sama poskytla jedinečný způsob, jak se dostat do hlubokého stavu relaxace. Je to zvláštní, není to pro každého, ale pokud máte rádi trochu adrenalinu a nových zážitků, proč to nezkusit, že?

Není nad to objevit nové způsoby, jak ulehčit tělu i mysli. Ať už jste zastánci tradičních metod, nebo milovníky nových trendů, v masážích se skrývá neuvěřitelné umění uvolnění a terapie. Vzpomeňte si, že nejlepší masáž je ta, která sedí přímo vám a vašim potřebám. Takže ať už hledáte úlevu od bolesti, cestu k relaxaci, nebo prostě jen chvilku klidu, masáže vám mohou otevřít dveře do světa lepšího zdraví a pohody.

A pokud si teď říkáte, že jsem vám nějakou masáží vybočila z tradičního materiálu? Víte co, život je příliš krátký na to, aby byl nudný, a hledání nových zážitků je přesně to, co dělá dni zajímavějšími. Vlastně to popisuji i ve svém blogu, kde najdete více o mém wellness dobrodružství!

Sdílet:

Napsat komentář