================================================== -->
blog

Úvod do pojmu Shiatsu masáže

Shiatsu masáž někdy může být trochu záhadná. Občas ji lidé zaměňují za nějaký drahý sushi pokrm. Ale ne, to není sushi, to je Shiatsu! Název "Shiatsu" pochází z Japonska a znamená "tlak prstů". Řekněte to nahlas a zjistíte, že je to legrace, zvlášť pokud se snažíte mluvit s falešným japonským akcentem. Ale smích stranou, Shiatsu je jednou z nejstarších forem terapie a je součástí holistické péče o zdraví.

Holistický přístup k péči o zdraví

Holistický přístup k péči o zdraví se zaměřuje na celkové zdraví jedince a ne jen na léčení jednoho konkrétního příznaku nebo nemoci. Podobně jako jídlo, i péče o zdraví by měla být vyvážená. Představte si to tak, že jste se rozhodli dát si na večeři jen jeden kousek sushi. Cítíte se po něm lépe? Ne, pravděpodobně ne. Stejně tak byste neměli zanedbávat celkové zdraví ve prospěch jedné oblasti. Asi byste neslyšeli, že by někdo řekl: "Dnes se mi nechce jíst, jen si dám trochu Shiatsu". Nemá to logiku, že? Holistický přístup k péči o zdraví vás navádí k integraci různých forem péče, jako je Shiatsu, do vašeho života pro dosažení celkového zdraví a pohody.

Přínosy Shiatsu masáže

Ohromná úleva, kterou takováto masáž přinesla mé milované Hedvičce, byla něco neskutečného. Po těžkém dni v kanceláři se vrátila domů s bolestmi v zádech. Tak jsem jí nabídl Shiatsu masáž a když jí skončila, její úsměv mluvil za vše. Vždyť kdo by odolal příležitosti zbavit se bolesti a stresu jen díky magii prstů!

Jak vlastně Shiatsu masáž funguje?

Jak jsem už zmínil, Shiatsu je druh masáže, při kterém se využívá tlak prstů, dlaní a palců. Ale jak to všechno funguje? No, je to vlastně hodně jednoduché. Setkali jste se někdy s někým, kdo by měl "kouzelné ruce"? No, u Shiatsu masáže nejde o kouzlo, ale o principy tradiční čínské medicíny a japonské manuální terapie. Zaměřuje se na úlevu od bolesti prostřednictvím vyvážení energetických kanálů v těle, které se nazývají "meridiány". To je vše. Žádné kouzlo, jen přirozené principy a techniky.

Samotná procedura Shiatsu masáže

Budete ležet na matraci na podlaze, obléknutí v pohodlných šatech, které umožňují snadný pohyb. Pak začne pravá zábava. Masér na vás bude vyvíjet tlak pomocí prstů a dlaní, aby ulevil od bolesti a vyvážil vaše energetické kanály. Je to jako yin a yang, ale s vaším tělem. Vyvážené a smysluplné. Strávíte tak půl hodiny až hodinu v naprosté nirváně, relaxující a obnovující svoje tělo. A uvědomte si, že nejde jen o tělesnou relaxaci, ale i o psychickou. Je to jako yoga pro vaši mysl. Věřte mi, to musíte zažít.

Závěrečné myšlenky o Shiatsu masáži

Shiatsu masáž je svatý grál holistické péče o zdraví. Myslím to vážně. Ulevuje od stresu, pomáhá při bolestech a nabízí jedinečnou cestu k celkovému zdraví a pohodě. A vzpomeňte si, že v holistické péči o zdraví jde o rovnováhu. Nenahrazujte jídlo Shiatsu masáží. Místo toho je zařaďte do svého zdravotního plánu jako doplněk k vašemu jídelníčku. Je to jako sushi. Je dobré samo o sobě, ale ještě lepší, když je součástí vyvážené stravy. Shiatsu masáž je stejně tak dobrá sama o sobě, ale ještě lepší, když je součástí vyváženého zdravotního plánu.

Tak co říkáte, přidáte si trochu Shiatsu k vašemu zdravotnímu menu? Doufám, že ano, protože věřte mi, je to něco, co byste si měli dopřát. Nejen pro tělo, ale pro duši. Pro mě je Shiatsu magické, ale pro vás, kdo jste to ještě nezažili, je to něco, co může právě teď změnit váš život. Tak na co ještě čekáte? Shiatsu na vás čeká!

Sdílet:

Napsat komentář