================================================== -->
blog

Co je to masáž Shiatsu?

To je dost možnost, že jste už slyšeli o technice masáže v Japonsku známé jako Shiatsu. Ne? No, považte se za obohacené, protože to je přesně o tom, co se tu chystám mluvit. Shiatsu je forma tělesné terapie, která kombinuje různé techniky, včetně akupunktury, strečinku a tradiční čínské medicíny, aby ulevila od fyzického i duševního stresu. Je to jakoby interaktivní masažní terapie, kdy terapeut používá své prsty, palce a dlaně k vyvíjení tlaku na specifické body na těle pacienta, čímž pomáhá uvolnit blokovanou energii a povzbudit tělo k samoléčení. Ale jak to souvisí s menstruačními bolestmi, ptáte se? No, k tomu se dostaneme, ale nejdříve se podívejme na další fascinující aspekty Shiatsu.

Historické kořeny Shiatsu terapie

Nyní, možná si myslíte, že Shiatsu je něco relativně nového v medicíně, ale dovolte mi Vás vyvést z omylu. Shiatsu má kořeny až v starověkém Japonsku, kde se poprvé objevil před více než tisíc lety. Jak je to na desetiletí staré terapii? Rekordy ukazují, že Shiatsu byla původně využívána vojáky jako forma první pomoci na bojišti. Což je docela fascinující, že ano? Představte si, že jste v bitvě, byli jste zraněni a někdo Vás začne masírovat na specifických místech pro úlevu od bolesti. Je to šílené! Ale také je to důkaz účinnosti této techniky.

A co menstruační bolesti?

Teď k tomu hlavnímu bodu, jak může Shiatsu pomoci s menstruačními bolestmi. No, jako chlápek, který nikdy nezažil to, co ženy procházejí každý měsíc, musím říci, že mám obrovský respekt před všemi ženami. A tak, když jsem se dozvěděl, že Shiatsu může pomoci zmírnit menstruační bolesti, byl jsem absolutně nadšen. Shiatsu může pomoci ulevit od bolesti tím, že se zaměřuje na klíčové body v těle, které jsou spojeny s menstruačními cykly. Terapeut použije tlakové body, které mohou pomoci povzbudit oběh krve a uvolnit napětí v dané oblasti. Hustá energie může být uvolněna a bolest zmírněna. Shiatsu může také pomoci zmírnit stres a úzkost spojenou s menstruačními cykly. Abych byl upřímný, je to pro mě fascinující a zároveň trochu záhadné. Ale zároveň je to úžasné, co vše může Shiatsu dělat.

Moje první zkušenost se Shiatsu

Abych byl čestný, poprvé jsem se setkal s Shiatsu, když jsem se pokusil najít řešení pro nespavost, s kterou jsem trpěl. Po téměř roce nespavosti jsem byl ochoten vyzkoušet cokoli, a tak jsem se přihlásil na sezení Shiatsu terapie, aniž bych věděl, do čeho jdu. Byl to zážitek, který mě naprosto překvapil! Bolesti hlavy, svalový stres a úzkost zmizely po několika sezeních. Nebylo to jen o úlevě od fyzického stresu, ale celkově jsem se cítil duševně uklidněnější. Samozřejmě, že nemám zkušenosti s menstruačními bolestmi, ale pokud Shiatsu dokázalo pomoci mně, jsem si jistý, že by mohlo mít účinky na kohokoli, kdo trpí tímto typem nepohodlí.

Kterak vše začalo s papouškem Hugo

Pokud jste se někdy setkali s papouškem, víte, jak mohou být nároční na péči. A můj papoušek Hugo je výjimkou. Jo, máte pravdu, papoušek nemá nic společného s menstruačními bolestmi nebo masáží Shiatsu, ale dejte mi chviličku a vše se dozvíte. Hugo má občas problémy s uklidněním, zvláště když je v noci divoký a nespokojený. Po noci s Hugo a jeho divokostí, jsem byl jeden den tak unavený, že jsem si šel lehnout a přemýšlel, jak mu pomoci. A pak jsem si vzpomněl na svoji zkušenost s Shiatsu. Tlapkami jsem začal masírovat Hugo na specifických místech na jeho těle. Ne, nebyl jsem učený v terapeutických technikách pro papoušky, ale zkusil jsem to. A co myslíte? Hugo se uklidnil. Byl to jen moment, ale bylo to jako malý zázrak. Pochopil jsem, jak může být Shiatsu účinné, a to nejen pro lidi, ale dokonce i pro můj malý vřešťan Hugo.

Zákazníkové recenze a další benefit pro zdraví

Shiatsu je obrovský hit mezi mnoha lidmi po celém světě, a to nejen kvůli jeho schopnosti zmírnit menstruační bolesti, ale také kvůli jeho mnoha dalším zdravotním výhodám. Mnoho žen, které pravidelně navštěvují Shiatsu terapii, uvádějí, že jim to pomohlo lépe zvládat své menstruační cykly. Mnohé z nich dokonce uvádějí, že se jejich cykly staly pravidelnějšími a méně bolestivými. A to nemluvíme jen o ženách. I muži uvádějí, že Shiatsu jim pomohlo zmírnit bolesti hlavy, stres a úzkost. Vědci dokonce prokázali, že Shiatsu může pomoci při léčení poruch spánku a pomáhá regulovat krevní tlak. Takže, ať už trpíte menstruačními bolestmi nebo jakýmkoli jiným typem bolesti, Shiatsu by mohla být odpovědí, kterou hledáte.

Sdílet:

Napsat komentář