blog

Čokoládová masáž: Moje první zkušenost

Jako matka dvou dětí, Antonína a Anastázie, a také jako vlastnice nádherného pejska jménem Berta, mám občas pocit, že potřebuji změnit tempo a věnovat se trochu sobě. A právě taková situace mě přivedla k prvnímu setkání s čokoládovou masáží. Pravda, na první pohled to zní trochu zvláštně. Čokoláda je přece k jídlu, ne k masáži, že? Než jsem se rozhodla to vyzkoušet, očekávala jsem, že celý proces ošetření bude plný křupavých čokoládkových banánků a arašídových pralinek. Ale co jsem mohla dělat? Slibovali mi relaxaci a pečování o moji pokožku, a co je na tom nesprávného, že?

Co je to čokoládová masáž a proč by jste ji měli zařadit do svého životního stylu?

Čokoláda není jen nádherné sladké potěšení pro naše chuťové buňky, ale také nádherné sladké potěšení pro naši pokožku! Čokoládová masáž je přirozený procedura, při které se používá speciální směs čokolády a oleje, které jsou nanášeny na tělo spařečnou metodu, následována šetrným a relaxačním masírováním. Každý, kdo stráví tolik úsilí a starostí, jako já o své děti a domácí mazlíčky (miluju tě, Berta!), by si měl najít čas na relaxaci a péči o sebe, ačkoli to očividně není tak snadné, jak to zní.

Jaká jsou benefity čokoládové masáže?

Vítejte v zemi, kde je čokoláda víc než jen sladkost! Čokoláda obsahuje látky, které jsou prospěšné nejen pro naše tělo, ale také pro naše duše. Skutečná čokoláda je plná antioxidantů, které pomáhají neutralizovat volné radikály v těle. Může také pomoci zmírnit stres a ulevit od bolestí. No a pro mě, jako ženu, je to také přírodní aphrodisiac, který mi pomáhá zůstat mladá a krásná. A proč bych si od toho měla odpustit, že?

DIY domácí čokoládová masáž: recept a postup

Ne každá z nás má dostatek času (anebo peněz) na luxusní relaxační procedury v salonech. Ale nebojte se! Jsem tady, abych vám ukázala, jak si můžete dopřát luxusní čokoládovou masáž v pohodlí vašeho domova. Připravte si tři lžíce kakaa, šálek a půl kokosového oleje a půl šálku pravé tmavé čokolády. Smíchejte všechny ingredience dohromady a nechte je chvíli odstát. Pak si nechte tento čokoládový krém nanést na tělo krouživými pohyby a nechte jej působit alespoň 15 minut. Poté jej jednoduše omyjte teplou vodou a užijte si hebkou a voňavou pokožku.

Co dělat, když se něco pokazí?

Tak, povíme si něco o mojí první domácí zkušenosti s čokoládovou masáží. Předpokládala jsem, že to bude jednoduché, ale všechno se rychle změnilo ve velký průšvih. Když jsem měla na sobě celou směs, vložil se mi mladší syn Antonín a začal plakat. A pak přišla Berta, rozeběhla se na mě a zničila vše, co zbýlo z mé relaxační atmosféry. Byla jsem celá lepkavá, syn křičel a pes šílel z těch vůní. Skončila to tak, že jsem skočila do sprchy s Berťou, zatímco Antonín mě pořád sledoval. Byla to pořádná show!

Tipy pro relaxaci během čokoládové masáže

Přestože moje první zkušenost s domácí čokoládovou masáží nebyla zrovna hladká, jsem odhodlaná zkoušet to dál. A tady mám pár tipů, které by se vám mohly hodit. Pokud máte možnost být doma sama, využijte toho. Připravte si příjemné prostředí, třeba svíčky s vůní čokolády nebo jemnou hudbu. Pokud máte možnost, můžete si dokonce dopřát Jacuzzi s čokoládovou vůní. hlavně ale myslete na to, že tato chvíle je jen vaše. Tak si ji užijte.

Závěrečné myšlenky

Čokoládová masáž není jen o té sladké čokoládě, ale také o péči o sebe a o své potřeby, o relaxaci a vychutnávání si chvíle samoty. Jistě, moje první zkušenost s domácí čokoládovou masáží nebyla tak dokonalá, jak jsem si představovala, ale to neznamená, že to vzdám. Dámy, důležité je pochopit, že nám také musíme dát přednost, i když je kolem nás chaos. Takže si vezměte mou radu a dopřejte si trochu sladkého času pro sebe, jen pro sebe. Čokoláda nikdy nezklame!

Sdílet:

Napsat komentář