================================================== -->
blog

Význam masáží kojenců a batolat

Možná jste nikdy neslyšeli o významu masáží pro kojence a batolata. A možná jste se o tom dozvěděli a cítíte se trochu zmateni. Nebojte se, jsem tady, abych vysvětlil proč to je nutné. Masáže představují úžasný způsob, jak napomoci vývoji motoriky u těch nejmenších. Motorický vývoj, pokud jste to nevěděli, je proces, jehož prostřednictvím se děti učí pohybovat. Dokonce i jednoduché věci jako například rozpojení prstů na rukou jsou součástí tohoto fascinujícího procesu.

Moje První Zkušenosti s Masážemi

Bylo to na jedné z našich rodinných dovolených, když byl můj syn ještě jen kojenec. Naše babička nám ukázala, jak masírovat jeho malé tvrdé bříško, aby mu pomohla s trávením. Nejenže to přineslo úlevu mému synovi, ale i mému manželskému páru, který se neustále obával o jeho zdraví. To byla doba, kdy jsem poprvé pochopil, jak moc mohou být masáže pro děti výhodné.

Typy Masáží a Jejich Účinky

Existují různé typy masáží, které mohou napomoci vývoji motoriky u kojenců a batolat. Masáže bříška mohou například pomoci ulevit od kolik a podpořit trávení. To jim uvolní energii, kterou mohou využít na provádění motorických činností. Masáže rukou a nohou na druhou stranu mohou pomoci u kojenců a batolat stimulovat různé motorické dovednosti jako je chytání věcí, kráčení nebo dokonce skládání kostek.

Tipy Jak Správně Masírovat

Je důležité vědět, jak správně masírovat kojence a batolata. Příliš silný stisk může způsobit nepohodlí nebo dokonce bolest. Všechny pohyby by měly být jemné a klidné. Důležité je také dělat celou masáž v příjemném a klidném prostředí. Pamatujte, že vaše dítě bude reagovat na vaše vlastní pocity. Pokud budete nervózní, cítí to. Buďte klidní a uvolnění a vaše dítě se bude cítit stejně.

Zajímavé Fakty o Masážích

Víte, že masáže mohou také napomoci k lepšímu spánku u kojenců a batolat? Je dokázáno, že masáže mohou pomoci uvolnit napětí a zklidnit mysl, což může napomoci k lepšímu a hlubšímu spánku. A kdo z nás by nechtěl, aby jeho malé dítě spalo jak miminko, že?

Proč je Masáž Důležitá pro Motorický Vývoj

Masáže jsou nesmírně důležité pro motorický vývoj kojenců a batolat. Proč? Protože masáže mohou stimulovat různé svaly a nervové receptory v těle dítěte. To může napomoci k vyšší citlivosti a lepšímu koordinaci pohybů.

Jak začít s Masážemi

Nebojte se a začněte masírovat své děti už dnes. Začněte pomalu a jemně. Observejte reakce vašeho dítěte. Pokud se zdá, že dítě masáže nesnáší, nechte toho. Nepouštějte se do ničeho, co by dítěti mohlo způsobit nepohodlí. A pokud si nejste jisti, jak na to, vždy se můžete obrátit na profesionála. Jsou k dispozici různé kurzy a workshopy, které vás mohou naučit, jak správně masírovat.

Sdílet:

Napsat komentář