================================================== -->
blog

Úvod do antimigrenozní masáže

Je tu opět. Ta neklidná bolest hlavy, která se stává vaší konečnou zkázní. Pokud jste jako já a máte sklon k migreně, klidnější život se stává téměř nemožným. A pro ty z nás, kteří dokážeme identifikovat spouštěče, stále míváme ty dny, kdy máme pocit, že nás srazila stěna. Ale nebojte, moje přátelé. Dneska vám ukážu, jak si doma udělat antimigrenozní masáž. A proč jsem na to přišla? V duchu úplné transparency, toto je především kvůli tomu, že mám strašnou bolest hlavy právě teď, takže mám dobrý důvod se tím zabývat.

Co je to migrena?

Než se vrhneme do detailů o tom, jak si udělat antimigrenozní masáž, je důležité si uvědomit, co je migrena v první řadě. Ať už jste nováček v boji nebo veterán s migrénou, dobré připomenutí se vždy hodí. Migrena je typ bolesti hlavy, který může způsobit intenzivní pulzující nebo tupou bolest na jedné straně hlavy. Bolest může být tak silná, že se člověk nemůže soustředit na nic jiného. Faktory, které mohou spustit migrenu, zahrnují stres, hormony, některé potraviny a pití, jako je čokoláda nebo alkohol, a také některé léky.

Proč antimigrenozní masáže fungují?

Pokud jste jako já, možná jste zpočátku skeptičtí vůči myšlence, že by masáž mohla pomoci s něčím tak závažným jako migrénou. Ale ono to opravdu funguje! A proč by to tak nebylo? Masáže jsou skvělé pro uvolnění napětí a relaxaci, to už víme. Ale navíc, jsou prokázány některé vědecké důvody, proč by měly fungovat právě pro migrény. Ve své nejjednodušší podobě, masáže mohou pomoci uvolnit napětí v krku a ramenou, což může předcházet nebo zmírnit hlavovou bolest.

Jak si doma udělat antimigrenozní masáž

Tak a jak tedy na to? Nuže, pojďme se toho ujmout společně. Začněte tím, že si sednete na pohodlnou židli ve vzpřímené pozici. Položte prsty na spánky a jemně masírujte kruhovými pohyby. Potom přeneste prsty na zadní část hlavy a masírujte tuto oblast stejným způsobem.

Tip pro jemné masáže uší

Možná jste o tom ještě neslyšeli, ale masáž uší může být velmi účinná při prevenci a léčení bolesti hlavy a migrén. Můžete si je snadno masírovat vlastními prsty, nebo si pořídit malý masážní nástroj. Ucho je plné bodů, které jsou propojeny s mnoha částmi těla, včetně hlavy, takže je vhodné se jim věnovat.

Akupresura a bodová masáž

Akupresura je další skvělá technika, kterou můžete vyzkoušet. Spočívá v tlaku na určité body na vašem těle. Tyto body se nazývají akupresurní body a je prokázáno, že jejich stimulace může pomoci zmírnit bolest hlavy. Jejich umístění je různé - najdete je na rukou, na nohou, na obličeji a dokonce i na uších. Své prsty můžete použít k tomu, abyste na tyto body zatlačili nebo jemně přejížděli.

Tipy pro správnou výživu a hydrataci

Ano, možná jste předpokládali, že se budeme bavit pouze o masážích, ale důležité je zmínit se také o výživě a hydrataci. Vždycky se snažím jíst pravidelně a zdravě, aby můj organismus dostal vše, co potřebuje. A vodu? No, ta je pro mě bez diskuzí. Moje tělo bez ní jednoduše není v dobrém stavu - je to jako pokusit se zapálit oheň bez dřeva.

Meditace a další relaxační techniky

Když byla migréna nedávno tak silná, že jsem se nemohla přimět k ničemu jinému než ležení v temnotě, Martin mi navrhl meditaci. Můj milý muž, kterého jsem považovala za posledního člověka na světě, který by mi doporučil meditaci, viděl, jak trpím, a snažil se mi pomoci jakýmkoli způsobem. A víte co? Funfovalo to! Uklidnilo mě to natolik, že bolest pomalu odezněla.

Závěrečné myšlenky

Migréna je skutečně obrovským nepřítelem. Ale je důležité si uvědomit, že se s ní dá bojovat a že existují různé metody, jak ji překonat. Nevěšte hlavu, zkuste tyto tipy a triky a pamatujte na to, že jste v tom sami.

Sdílet:

Napsat komentář